Hoe Een Auto Te Verkopen Via Een Veiling

Als u problemen ondervindt bij het vinden van een koper of als u denkt dat uw auto goed geld waard kan zijn, kunt u verkopen op een veiling. Sommige veilingen zijn gespecialiseerd, terwijl andere meer algemeen zijn, dus om de juiste kopers aan te trekken en de beste prijs te behalen, wilt u uw voertuig invoeren in Ă©Ă©n auto.

Nadat u de instelling die u wilt gebruiken hebt geĂŻdentificeerd, gaat u verder met de volgende stappen.

Stap 1 - Zorg ervoor dat u legaal kunt verkopen

Ongeacht het soort veiling, moet u eerst overwegen of u uw auto legaal kunt verkopen. U moet de titel op uw naam hebben staan ​​of een dealerlicentie hebben om dit te doen. Als je geen van beide hebt, ontdek dan hoe je ze kunt krijgen of laat dit idee helemaal varen.

Stap 2 - Een verkoopprijs instellen

U moet ook goed op de hoogte zijn van de waarde van uw voertuig als u hoopt geld te verdienen. Houd rekening met de leeftijd, eventuele slijtage en, indien van toepassing, de zeldzaamheid. Het vinden van de waarden van de meeste auto's is vrij eenvoudig. Je moet gewoon het blauwe boek raadplegen, de standaard van de auto-industrie voor zoiets. Bij verzamelvoertuigen moet u onderzoeken wat vergelijkbare modellen in dezelfde staat hebben bereikt bij de verkoop.

Gebruik in beide gevallen deze cijfers om uw reserve in te stellen, de laagste prijs die u formeel accepteert. Als er geen biedingen zijn boven de minimumverkoopprijs, wordt de auto aan u geretourneerd, onverkocht. Stel de reserve in voor het absoluut laagste aantal dat u accepteert.

Stap 3 - Verkopen bij uw keuze van veiling

Zoals eerder vermeld, zijn er verschillende soorten veilingen die u zou kunnen gebruiken. Elk zal een aantal verschillende procedures hebben, dus maak jezelf bekend met elk en laat je nooit overrompelen.

Collectorveilingen

Met verzamelaarswagens is uw beste route om te gaan met een bedrijf dat is gespecialiseerd in verzamelautoveilingen. Je vindt er verschillende verspreid over het land. U moet een aantal formulieren invullen en het bedrijf verschillende afbeeldingen van uw voertuig geven. U betaalt ook een zending vergoeding, die meestal nominaal is. Houd er rekening mee dat het veilinghuis ook een percentage van de verkoopprijs zal nemen, dus reken dat in uw reserve en uw vraagprijs.

Openbare veilingen

Als uw auto motorproblemen of lichaamsschade heeft, kunt u een openbare veiling overwegen. Hoewel de meeste dealers of particuliere kopers weigeren een beschadigd voertuig te kopen, trekken deze evenementen andere kopers aan van sloopwerven en elders. Ze zullen in allerlei omstandigheden waarde zien te krijgen in auto's. Wees gewoon bereid om een ​​lage prijs te accepteren.

Internetveilingen

Tegenwoordig verkopen veel mensen hun auto's via internetveilingen. Het is geen ingewikkelde procedure, hoewel u een aantal dingen kunt doen om uw kansen op een verkoop te vergroten. Wees eerlijk als je je auto beschrijft, vooral als het lichaam schade heeft opgelopen.U hoeft geen essay over het voertuig te schrijven, maar wel een uitgebreide beschrijving. Zorg ervoor dat je ook voldoende foto's maakt, zowel van binnen als van buiten, om de staat van de auto te laten zien. Een van de foto's moet van de kilometerteller zijn, dus u hebt concreet bewijs van uw geadverteerde kilometers.

U moet betalen om het voertuig te vermelden en u zult ook een klein percentage van de verkoopprijs aan de veilingsite moeten betalen. Tenzij u eenvoudigweg van de auto wilt afvallen, stelt u een redelijke minimumverkoopprijs in en geeft u aan dat de koper de auto moet ophalen.

Met een beetje geluk bent u snel en kosteloos van uw auto af om het extra geld dat u heeft uitgegeven, uit te geven.

Videos Gerelateerde Artikelen: Hoe werkt een veiling? (2018classic cars, straaljager, helikopter) | zoek het uit | bucket boys.